Uroczystości 20-lecia w Unii Europejskiej z Naszym Gdańskiem

Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_0747Stowarzyszenie „Nasz Gdańsk” wzięło udział uroczystościach obchodów  „20 lat w Unii Europejskiej”, które odbyło się 1 maja 2024 r. na Targu Węglowym w Gdańsku.
Stowarzyszenie zorganizowało stoisko prezentujące Luksemburg.
Piękna oprawa, gadżety, przekąski, cukrowa wata i muzyka płynąca z akordeonu. Odwiedzający mogli dowiedzieć się o Luksemburgu, związkach z Gdańskiem. Obecni byli m.in. prezes Stowarzyszenia Nasz Gdańsk, doc. dr inż. Andrzej Januszajtis oraz wiceprezes, Stanisław Sikora – doskonali przewodnicy, znawcy historii nie tylko Gdańska. Sekretarz Stowarzyszenia Tadeusz Godlewski wraz z najmłodszą ekipą częstowali licznie odwiedzających słodkościami. Wielkie zainteresowanie wzbudzały, w przepięknych strojach, Gdańskie Patrycjuszki ze Stowarzyszenia Nasz Gdańsk (na czele z Anną Stawską). Z Patrycjuszkami przed stoiskiem zorganizowanym przez Stowarzyszenie spotkała się Pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z goszczącym w Gdańsku na pikniku 20-lecia w Unii Europejskiej prezydentem elektem Krakowa Aleksandrem Maszalskim.
Redakcja Miesięcznika Nasz Gdańsk serwowała najnowsze a także archiwalne, unikatowe – poszukiwane przez koneserów – wydania czasopisma.
Stoisko Luksemburga przygotowała ekipa Stowarzyszenia (wspomagana przez sympatyków, w tym młodzież harcerską) dowodzona przez Violettę Wiśniewską.
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_1055
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_0759
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_1204
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_0720
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_1119
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_0715
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_0790
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_1259
Gdansk -20 lecie UE- Fot_Janusz Wikowski IMG_1231
Fotoreportaż Janusza Wikowskiego