Z tajnym kodem do budynku osiedla. Zalewanie reklamami

GDAŃSK. Po osiedlu „Piecki – Migowo” chodzi roznosiciel reklam IKEA, który ma nieograniczony dostęp do budynków dostępnych tylko mieszkańcom i upoważnionym pracownikom spółdzielni posiadającym kod wejściowy. To skandal! – oburzają się mieszkańcy.

Mieszkańcy tego osiedla obawiają się, nie tylko – bez ich zgody – zalewu reklam w prywatnych skrzynkach. Boją się, że osoby nieupoważnione w dowolnej porze mogą wejść do budynku. Obawy nie są bezzasadne, gdyż – jak nas informują mieszkańcy tego osiedla – zdarzały się już na tym osiedlu napady na kobiety w klatkach schodowych.

Oto list przesłany do Redakcji
W czwartek, 11 września 2014 roku, przed godz. 19, roznosiciel reklamy IKEA wycisnął kod, otworzył drzwi od klatki schodowej budynku, w którym mieszkam, wszedł i włożył reklamy do skrzynek pocztowych. Gdy go zapytałem (nie wiedział, że go widziałem) skąd ma kod, odpowiedział: „Od pracodawcy”.
Kto podał kody do drzwi wejściowych na osiedlu „Piecki – Migowo” roznosicielom IKEI?

To skandal!!!!
Oczekuję odpowiedzi od: Lokatorsko – Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Morena” i od IKEI.
Czekam na publikację tych odpowiedzi na łamach Waszego portalu.

Mieszkaniec osiedla „Piecki – Migowo”
(Nazwisko i adres znane Redakcji.)

AKTUALIZACJA

– Nikt do nas nie zwracał się o przekazanie kodów dostępu do klatek schodowych, a my takich informacji nie przekazujemy – powiedział Roman Jastrzębowski, kierownik Działu Samorządowego Lokatorsko – Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Morena”. – Jeżeli roznosiciele zdobyli te kody, to w sposób nielegalny.

A więc teraz czekamy na odpowiedź IKEI, która jest firmą międzynarodową i – jak nam się wydaje – zależy jej na wizerunku. Pytanie brzmi: Komu IKEA zleciła roznoszenie katalogów reklamowych, skąd ci ludzie zdobyli kody i czy stało się to na zlecenie IKEI?

(Red.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.