WARSZTATY PLASTYCZNE 60 +

edukacja_plakat_A3_1 warszty 60 +Muzealne zajęcia pozalekcyjne. Zapraszamy na zajęcia zatytułowane KOLORY MORZA. Spotkania skierowane są do osób, które czują w sobie zdolności plastyczne i chcą je uzewnętrznić pod okiem zawodowego plastyka. W trakcie zajęć uczestnicy rozwiną własne zainteresowania plastyczne, poznają różne techniki (rysunek, malarstwo, węgiel, rysunek piórkiem, akwarela, malarstwo na szkle) i stworzą prace inspirowane morzem i regionem gdańskim. Na zakończenie warsztatów planujemy wystawę najciekawszych prac.

Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek w godz. 14:00–16:00 w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku (ul. Tokarska 21-25) należącym do Centralnego Muzeum Morskiego. Zapisy na zajęcia przyjmujemy do dnia 30 września 2013 r. w Dziale Edukacji CMM drogą mailową: edukacja@cmm.pl lub bezpośrednio u osoby prowadzącej warsztaty Magdalena Zięba – m.zieba@cmm.pl, nr tel. 605-068-319.
Ilość miejsc ograniczona. Koszt zajęć całorocznych wynosi 50 zł.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PIRATEM!

edukacja_plakat_A3_2 teatralne
Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, które lubią odgrywać scenki, bawić się w teatr, a jednocześnie interesuje ich tematyka morska. Przygotujemy przedstawienie o najsłynniejszym gdańskim kaprze – Pawle Beneke.
Organizując warsztaty teatralne w CMM chcemy zachęcić dzieci do poznawania historii morskiej Gdańska w sposób kreatywny. Uczestnicy warsztatów poznają życie dawnych wilków morskich, będą pobudzać wyobraźnię, ćwiczyć głos i wymowę, a także tworzyć strój i scenografię, wykorzystując własne pomysły, ale również możliwości, jakie niesie ze sobą bezpośredni kontakt z przestrzenią muzealną, zabytkami, dostępem do wiedzy o morzu.
Spotkania będą odbywały się dwa razy w miesiącu w godzinach popołudniowych w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku (ul. Tokarska 21-25) należącym do Centralnego Muzeum Morskiego. Zapisy na zajęcia przyjmujemy do dnia 30 września 2013 r. w Dziale Edukacji CMM drogą mailową: edukacja@cmm.pl lub bezpośrednio u osoby prowadzącej warsztaty – Agnieszka Misztala.misztal@cmm.pl, nr tel. 507 828 414.
Ilość miejsc ograniczona. Koszt zajęć całorocznych wynosi 100 zł.

KOLOROWE SOBOTY
edukacja_plakat_A3 _3 kolorowe sobotyZapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat na zajęcia plastyczne z cyklu „Kolorowe soboty”. Każde spotkanie poświęcone jest jednej podróży do miejsca związanego z wybraną łodzią na wystawie „Łodzie ludów świata”, na której zgromadziliśmy największą w Polsce kolekcję łodzi pozaeuropejskich. Dzieci poznają legendy związane z danym rejonem kuli ziemskiej, a następnie stworzą do nich własną pracę plastyczną. Uczestnicy warsztatów nie tylko opanują różne techniki plastyczne, ale także dowiedzą się o zwyczajach i kulturze danego kraju. Zapewniamy niezbędne materiały do zajęć, wystarczy zabrać ze sobą dobre chęci, aby przeżyć niezapomnianą przygodę!

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu w sobotę w godzinach 11:00-13:00 w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku (ul. Tokarska 21-25) należącym do Centralnego Muzeum Morskiego. Terminy i tematyka zajęć zamieszczone są na stronie internetowejwww.cmm.pl. Zapisy na zajęcia przyjmujemy do dnia 30 września 2013 r. w Dziale Edukacji CMM drogą mailową:edukacja@cmm.pl lub bezpośrednio u osoby prowadzącej warsztaty – Magdalena Zięba (m.zieba@cmm.pl), nr tel. 605 068 319.
Ilość miejsc ograniczona. Koszt zajęć całorocznych wynosi 50 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.