„Gołębnik” – ujęcie złożonej tożsamości gdańskiej Oruni

emilia_wernicka_golebnik_jula_foto-na-promocje-wydarzenia

GDAŃSK. Finisaż wystawy. Cykl „Gołębnik” jest próbą ujęcia złożonej tożsamości gdańskiej Oruni, poprzez portrety jej najmłodszych mieszkańców. Bohaterami projektu są dzieci z jednego z oruńskich podwórek.

Gołębnik

  • Emilia Wernicka
  • Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury
  • 19.12.2016-05.01.2017

Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na otwarcie wystawy Emilii Wernickiej w poniedziałek 19 grudnia 2016 o godz. 18.00.

Cykl „Gołębnik” jest próbą ujęcia złożonej tożsamości gdańskiej Oruni, poprzez portrety jej najmłodszych mieszkańców. Bohaterami projektu są dzieci z jednego z oruńskich podwórek. Punktem centralnym tego cyklu jest miejsce w jakim dzieci funkcjonują na co dzień. Podwórko, jest dla nich nie tylko placem zabaw, sceną dla marzeń i fantazji, ale i przestrzenią wyznaczającą granice dla ich dziecięcej wolności. Cykl tworzy kilkadziesiąt portretów, dla których każdorazowo puentą jest element pejzażu Oruni. Autorka w niezwykle poetycki sposób pokazuje z pozoru nieprzychylną dzielnicową przestrzeń.

Emilia Wernicka. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku; Dyplom w pracowni dr hab. Grzegorza Protasiuka w 2014r. Obecnie asystentka dr hab. Grzegorza Protasiuka w pracowni Fotografii Projektowej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
W latach 2012 i 2013 stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska oraz Rektora ASP w latach 2012, 2013. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Finisaż wystawy i spotkanie z małymi bohaterami zdjęć odbędzie się w środę 4 stycznia 2017o godz. 18.00.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 do 5 stycznia 2017.

Wstęp wolny.

STACJA ORUNIA GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

emilia_wernicka_golednik_na-gore-od-fb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.