Z Gdańska do Lwowa, pomoc dla Ukrainy

Nieustannie, od pierwszego dnia wojny – barbarzyńskiej inwazji Rosji na Ukrainę gdańszczanie pomagają Ukraińców.  Ostatnio do Lwowa dotarł kolejny transport z towarami i niezbędnymi urządzeniami. Inż. Józef Kubicki – działacz Stowarzyszenia Nasz Gdańsk oraz gdańskiego NOT przekazał dla Dziecięcego Centrum Ekologiczno
Przyrodniczego Miasta Lwowa
generator prądu, niezbędny do funkcjonowania tej placówki.

Jak doszło do zrealizowania tej pomocy?

– Ten generator prądu był moją własnością  i przekazałem potrzebującym do Lwowa, oczywiście nieodpłatnie – wyjaśnia inż. Józef Kubicki.

Organizacją wysyłki tego agregatu na Ukrainę, wraz z innymi towarami, koordynował Piotr Walentynowicz, wnuk legendarnej Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 r.

Dobrze by było, aby z tą szkołą z Lwowa Stowarzyszenie Nasz Gdańsk utrzymywał stały kontakt – w celu pomocy.

Dyrektor Centrum EkologicznoPrzyrodniczego Miasta Lwowa, Ihor Antachowicz przekazał podziękowania:

Grono nauczycielskie i uczniowie Dziecięcego Centrum EkologicznoPrzyrodniczego Miasta Lwowa serdecznie dziękują p. Józefowi Kubickiemu (ze Stowarzyszenia Nasz Gdańsk) oraz organizacji, która zapewniła transport: Stowarzyszenie w Trosce o Domu Ojczystym imienia Anny Walentynowicz za udzieloną pomoc: agregat prądotwórczy oraz ciepłą odzież dziecięcą.

Dziękujemy wszystkim Polakom za ich nieoceniony wkład w nasze zwycięstwo nad wspólnym wrogiem.